Ontheffing varen op de Vecht

terug naar overzicht

Vrijdag, 1 oktober 2021

In de wintermaanden (1 november tot en met 31 maart) is het sinds enkele jaren niet meer toegestaan te varen op het deel van de Overijsselse Vecht, wat valt onder het waterschap Vechtstromen (tussen de landsgrens met Duitsland en de Hessel Mulertbrug in Ommen.)

Onze federatie heeft na het instellen van het vaarverbod een verzoek ingediend om een zogeheten paraplu-ontheffing te krijgen voor sportvissers, die willen vissen op de Vecht vanuit een boot. Een paraplu-ontheffing houdt in dat onze federatie de ontheffing krijgt en deze beschikbaar stelt aan al haar aangesloten sportvissers. Helaas is het Waterschap niet gerechtigd de ontheffing op deze manier te verstrekken.


Individuele ontheffingen
Wel worden individuele ontheffingen aan sportvissers verstrekt.
Wil je ook in de wintermaanden vissen vanuit je boot op de Vecht tussen Ommen en de grens met Duitsland?
Gebruik dan deze sjabloon om de ontheffing persoonlijk aan te vragen.

N.B. Hier vind je de regels: http://www.vechtstromen.nl/water-beleven/varen-vecht/regels-rijtje/

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies